Jak przyszyć guziki?

guziki Przyszycie guzików wydaje się być banalnym zadaniem do wykonania. I tak jest w rzeczywistości, pod warunkiem, iż posiada się odpowiednie umiejętności. Wszyscy ci, którzy nie mają na co dzień styczności z nićmi, guzikami, a znaleźli się w sytuacji podbramkowej, powinni wiedzieć, co przygotować i jak prawidłowo przyszyć guzik.

Jak zatem sprawnie i oczywiście estetycznie przyszyć guziki? Co okaże się niezbędne w trakcie takiej czynności?

Na samym wstępie, należy mieć na uwadze, iż występują dwa rodzaje guzików. Mianowicie można spotkać guziki z uszkiem oraz guziki z dziurkami. Praca nad nimi będzie nieznacznie odbiegała od siebie. Guziki z uszkiem są doszywane do materiału poprzez wykorzystanie specjalnego uszka. Natomiast przy guzikach z dziurkami, mowa o tradycyjnych, znanym powszechnie guzikach, które w swojej konstrukcji posiadają odpowiednią ilość dziurek, przez które będzie przewlekana nić.
Siadając do przyszywania guzików z dziurkami, należy mieć przygotowane: guziki, igłę oraz nici. Trzeba starannie oznaczyć miejsce, w którym to będzie przyszyty guzik, a następnie igłę z nicią przeprowadzić przez dziurkę oraz materiał. Następnie nici muszą przechodzić przez kolejne dziurki, a cały proces trzeba wykonać około 10 razy. Na zakończenie prac, nić owinąć mocno w miejscu pomiędzy guzikiem i materiałem, po czym estetycznie zawiązać supeł i odciąć niepotrzebne fragmenty.

Podczas prac z guzikami z uszkiem, należy nić niezwykle dokładnie przeciągnąć przez ucho oraz materiał i starannie ściągnąć. Wszystko po to, aby guzik idealnie przylegał do materiału. Następnie proces ten trzeba powtórzyć około 10 razy. Po wykonaniu zadania należy zrobić supeł i estetycznie poobcinać resztki nici.

Tags:

Comments are closed.