Starożytny Rzym w grach komputerowych

antyczny-rzym

Chodząc do szkoły, mało kto przykłada się do takich przedmiotów jak historia. Trzeba naprawdę mieć w sobie tę pasję, żeby historia przychodziła prosto i bez bólu. Jednak nie zawsze historia musi oznaczać nudę. Wystarczy w ramach wolnego czasu włączyć sobie grę i przenieść się do dowolnie wybranej epoki historycznej.

Sprawdźmy najciekawsze gry, które osadzone są w realiach starożytnego Rzymu. Kolejność gier przypadkowa, jak i oczywiście różnorodność sprzętu, na który dany tytuł został przygotowany. Pamiętajmy jednak, że gry czy też filmy fabularne nie zawsze są zgodne z historyczną prawdą.

Rome: Total War II – 2013 – gra, która już jest klasyką (zresztą jak wiele innych tytułów spod znaku Total War). Każdy, kto interesuje się strategiami, zapewne spotkał się z tym tytułem. Naszym celem jest umiejętne zarządzanie, rozwijanie imperium. Oczywiście istotny jest wątek związany z armią i prowadzeniem bitew, wojen.

Caesar 3 – 1998 – naszym celem jest zarządzać miastem w czasach antycznego Rzymu. Zadanie nie należy do łatwych, bo co rusz pojawiają się różne problemy. Grywalność podobna jak np. w Sim City, a trzecia część zdecydowanie najlepsza z całej serii. Komu mało gier w takim klimacie, może śmiało sięgnąć po np. Faraona.

cezar-rzym

Centurion Defender of the Rome – 1990/95. Gra wydawana była w różnych latach, w zależności od tego na jaką platformę. Główna idea tego tytułu? Prowadzimy legiony rzymskie ku chwale, czyli do jak największej ilości zwycięstw. Nie można jednak zapominać również o prawidłowym, zrównoważonym rozwoju Rzymu. Gra dla prawdziwych wyjadaczy, którzy wiedzą czym jest prawdziwa strategia.

Imperium Romanum – 2008. Kolejny ciekawy tytuł dotyczący starożytnego Rzymu, każący graczowi sprawnie zarządzać imperium, jak i umiejętnie dowodzić armią podczas toczonych walk. Na pewno dla wielu graczy to klasyk, po którego nawet dziś warto sięgnąć.

Praetorians – 2003. To gra, która koncentruje uwagę gracza nad zarządzaniem zasobami militarnymi. Dowodzimy oddziałem rzymskim, który musi wykonywać różne zadania. Fajna, taktyczna gra, szczególnie dla osób, które uwielbiają tytuły takie jak Commandos.

Shadow of Rome – 2005. Akcja z elementami „skradanki”, czyli tym razem antyczny Rzym bez udziału strategii, bez zarządzania. Wcielamy się w wojownika, który musi wykonywać przeróżne zadania, gdyż tylko to pozwoli mu zakończyć całość sukcesem.

Tags: , , ,

Comments are closed.