Zalety zakupu mieszkania wykończonego pod klucz

imieszkania3

Mieszkania na rynku pierwotnym mogą być przygotowane zarówno w stanie deweloperskim, jak i pod klucz. To zasadnicze różnice, gdyż mieszkanie w stanie deweloperskim jest całkowicie do wykończenia przez kupującego. Po odbiorze sam decyduje o terminach prac, o znalezieniu ekipy remontowych. Mieszkania pod klucz są z kolei już gotowym „produktem”. Kupujący po odbiorze lokalu od dewelopera może od razu w nim zamieszkać.

Deweloperzy coraz chętniej przygotowują ofertę mieszkań pod klucz, co jest odpowiedzią na popyt, zainteresowanie szerokiego grona klientów. Jakie zalety związane są z zakupem mieszkania wykończonego pod klucz? Czy to rzeczywiście się opłaca i w jakim wymiarze?

Oszczędność czas
Nie da się ukryć, że wybranie oferty dewelopera, powierzenie mu również wykończenia mieszkania sprawi, że zaoszczędzi się sporo czasu. Nie trzeba będzie poświęcać czasu wolnego na wieczne doglądanie budowlańców, poszukiwania odpowiednich materiałów. Naprawdę, jest to bardzo korzystne z punktu widzenia wszystkich tych, którzy wolą spędzać wolny czas w sposób przyjemny.

Od razu możemy zamieszkać w naszym nowym lokum
Odbiór kluczy i od razu możemy korzystać z naszego mieszkania. Odbierając lokum w stanie deweloperskim, musimy mieć świadomość, że jego późniejsze wykończenie może trwać naprawdę jeszcze kilka miesięcy. To powoduje, że musimy uzbroić się w duże pokłady cierpliwości.

imieszkania2

Pełen wpływ na wygląd mieszkania
Utarło się przez lata, że mieszkanie pod klucz jest w pełni zaaranżowane, projektowane przez dewelopera, jego pracowników. Nic takiego jednak nie ma miejsca. Na etapie wstępnych ustaleń, klient może dokładnie ustalić jakiego rodzaju wnętrz oczekuje. Spotyka się np. z projektantem, który dokładnie ustala, co jest możliwe do zrobienia w danym budżecie. Tym sposobem ma się realny wpływ na to, jak będzie wyglądało nowe mieszkanie.

Wiadomo ile to wszystko będzie kosztowało
Decydując się na zakup mieszkania pod klucz, wie się ile wszystko będzie kosztowało. Otrzymuje się wstępny kosztorys, który raczej nie ma możliwości rozrostu. Odchodzi zatem potężna dawka stresu, która może się objawić w trakcie samodzielnego wykończenia wnętrz, gdy koszty będą nagle stale rosły.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/wykonczenie-pod-klucz

Tags:

Comments are closed.