Transport samochodów – co warto wiedzieć

laweta1
Co należy wiedzieć o transporcie samochodów? Jak doskonale wiadomo, taki transport na autolawecie nigdy nie jest komfortową sytuacją dla właścicieli pojazdów. Nie ma znaczenia czy mowa o samochodzie po kolizji, czy zupełnie nowym, dopiero co kupionym. Za każdym razem jest drżenie czy auto nie zostanie uszkodzone, czy będzie przewożone w profesjonalnych warunkach.

Zanim zostaną przeprowadzone jakiekolwiek działania związane z transportem samochodów należy przygotować dokumenty. List przewozowy CRM to podstawa kiedy transport odbywa się w krajach unijnych. Do tego oczywiście zlecenie, dzięki któremu może być odebranie, przekazanie samochodu. Aby bezproblemowo dostarczyć samochód spoza krajów unijnych trzeba przygotować dokumenty celne.

laweta2

Zlecenie transportu czyli wybór firmy mającej na wyposażeniu doskonałe autolawety. Firma transportowa powinna przede wszystkim dysponować konkretnego rodzaju pojazdem do przewozu konkretnych typów samochodów. Każda z firm transportowych powinna posiadać odpowiednie ubezpieczenie na realizację transportów samochodów.

Przygotowanie samochodu do transportu. Załadowanie na lawetę nie jest niczym skomplikowanym, chyba że auto jest mocno uszkodzone czy też posiada niedziałające koła. Wtedy rozpoczyna się trudniejsza operacja bo sam system sterowania autolawety nie poradzi z tym sobie. Potrzebny jest angaż wózka widłowego czy też specjalistycznego podnośnika, co naturalnie może spowodować zwiększenie kosztów transportu za pomocą różnego typu lawet.

Tak właśnie prezentują się podstawy związane z transportem samochodów. Warto o nich pamiętać kiedy okaże się, że musimy skorzystać z pomocy specjalistycznych firm transportowych.

Tags: ,

Comments are closed.